World

Suudi Arabistan`ın Körfez İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Samir Sebhan

Suudi Arabistan'ın Körfez İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Samir Sebhan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'ye referandum krizinin sona erdirilmesi için uluslararası ara buluculuk tekliflerini değerlendirmesi çağrısında bulundu. 'ULUSLARARASI BİR AKTÖRÜ ARABULUCU OLARAK KABU
'ın Körfez İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı , Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut 'ye referandum krizinin sona erdirilmesi için uluslararası ara buluculuk tekliflerini değerlendirmesi çağrısında bulundu.

"ULUSLARARASI BİR AKTÖRÜ ARABULUCU OLARAK KABUL EDİN"

Sebhan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Barzani'nin referandum konusunda yaşanan krizin sona erdirilmesi için uluslararası bir aktörü ara bulucu olarak kabul etmesi gerektiğini belirtti.

"BM'Yİ ÖNERİYORUM"

Irak'ın krizlerden korunması için bu adımın atılması gerektiğini vurgulayan Sebhan, kendisinin Birleşmiş Milletler'i ara bulucu olarak önerdiğini ifade etti.

SUUDİ ARABİSTAN "BİZ ARABULUCU OLALIM" DEMİŞTİ

Suudi Arabistan Devlet Bakanı Sebhan, üç gün önce Erbil'de Barzani ile bir araya gelmiş ve ülkesinin IKBY ile Bağdat hükümeti arasındaki krizleri sonlandırmak için ara bulucu olma isteğini dile getirmişti.

.
Bu haber 20.09.2017 10:19:35 tarihinde eklenmiştir.

DuzHaber DuzHaber tarafından hazırlanmıştır.


Haber Kaynağı : MİRZAEİ MEDİA

Okuyucu Yorumları