Middle East

Akıncı Üssü davasında 22`inci duruşma! Murat Bicil çapraz sorguda .

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişi hakkında açılan davanın 22'nci duruşması başladı..
Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları kampüsündeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM, Başbakanlık, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da aralarında bulunduğu müştekilerin avukatları ve bazı müştekiler katılıyor.

Duruşmada, olay tarihinde Akıncı Üssü'nde harekat subayı olarak görev yapan eski Binbaşı Murat Bicil'in çapraz sorgusu yapılıyor.

İDDİANAMEDEN

İddianamede Bicil'in Akıncı Üssü'ndeki darbe toplantılarına katıldığı, MAK timleri ve kursiyer teğmenlerin görev yerlerini belirlediği, üsse giriş çıkış yapacakların koordinasyonlarını sağladığı belirtiliyor.

Bicil'in ayrıca şehit ve gazi olan Kahramankazanlıların kanlarının itfaiye aracıyla yıkanması talimatını verdiği, sıkıyönetim direktifi ile hedeflerin yer aldığı renkli uydu baskılarında parmak izinin bulunduğu da ifade ediliyor

.
Bu haber 08.09.2017 11:24:01 tarihinde eklenmiştir.

DuzHaber DuzHaber tarafından hazırlanmıştır.


Haber Kaynağı : MİRZAEİ MEDİA

Okuyucu Yorumları