Sports

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın’dan Malazgirt Zaferi açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Ahmet Aydın, 26 Ağustos Malazgirt Muharebesinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Ahmet Aydın, 26 Ağustos Malazgirt Muharebesinin yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Başkan Vekili Ahmet Aydın, Malazgirt zaferinin 946. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Bundan tam 946 yıl önce yani 26 Ağustos 1071 tarihinde ordumuz ve neferleri bu kutsal vatan topraklarını ebediyete kadar bizlere yurt olarak bırakmışlardır. İslam’ın adalet, bilgelik ve medeniyet nuru bu güzel Anadolu topraklarını şereflendirmiş, ecdadımızdan bizlere kalan, bizlerden gelecek nesillerimize aktaracağımız en önemli hazinemiz olmuştur. 26 Ağustos günü üzerine beyaz kefenini giyerek ordusuna komuta eden Alparslan gibi, bugün de Anadolu’nun Alparslanları vatanları için canını ortaya atarken bir an bile düşünmemektedirler. Bin yıla yakın birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe, hür ve güçlü olarak yaşadığımız bu vatan topraklarının 2071’lere akan menzilimizde geleceğimiz için daim olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Ümmet için, millet için Dar’ul-harbi, Dar’ul-İslam yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla bir kez daha yad ediyorum. 26 Ağustos Malazgirt Muharebesinin yıl dönümü tüm milletimize kutlu olsun” dedi.
Bu haber 26.08.2017 16:57:05 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları